Arzu ettiğiniz tatil evini bulma

1- Arama motorunu kullanarak giriş - çıkış tarihini ve kişi sayısını girin. Arama kriterlerinize uyan mevcut tatil evleri, toplam geceleme sayısı ve toplam fiyatı ile birlikte listelenecektir.

2- Yan menüdeki filtrelerden dilerseniz tatil evi seçeneklerini daraltın. Burada, seçim yapmak için ihtiyacınız olan bilgiler: Tatil evi tipi, bölge, havuz seçenekleri ve yatak sayısı.

3- Beğendiğiniz tatil evine, tatil evi detay sayfasında bulunan rezervasyon talep formuna gerekli bilgileri doldurarak, SMS veya telefon yolu ve elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. 

4- Talep ettiğiniz evin belirttiğiniz tarihlerde müsaitlik durumu ev sahibi ile görüşülerek kesinleştirilir. Daha sonra size durum hakkında geri dönüş yapılır ve sizden rezervasyonunuzu kesinleştirmek için 24 saat içerisinde kira bedelinin %35`ini ön ödeme (kapora)olarak bankanız yoluyla EFT yada Havale ile ödeme yapmanız talep edilir. 24 saat sürenin başladığını, seçtiğiniz tatil evinin müsaitlik takviminde belirttiğiniz tarihlerin sarı renk ile işaretlendiğinden anlayabilirsiniz. Hatta sarı renk ile işaretlenmiş tarihlerin üzerine mouse ile gelirseniz adınız ve kapora yatırmanız için kalan süre yazılıdır.

5- Kaporanın yatırılmaması durumunda Tatilevi.com.tr, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.

6- 24 saat içinde ön ödeme yapılması durumunda tatil eviniz istediğiniz tarih aralıkları için adınıza tahsis edilecektir. Ön ödemenin tamamlanmasından sonra size rezervasyon detaylarını gösteren bir onay e-postası gönderilecektir.

Tatil evine giriş (check in)

1- Tatil evinize ulaşmada bir gecikme durumunda en kısa zamanda tatilevi.com.tr`yi durumdan haberdar ediniz. Buna ek olarak, varışınızdan önce belirli bir ücret karşılığında isteğe bağlı olarak havalimanı transferi talep edebilirsiniz ve hatta araç kiralamak isterseniz havalimanında istediğiniz araç sizi karşılayabilir.

2- Havalimanından veya şahsi aracınızla tatil evine kendiniz geliyorsanız, irtibat görevlisini tatil evine varışınızdan 1-2 saat önce arayınız. Bu şekilde, sizi tatil evinde zamanında karşılayabilir ve tatil evinize girmek için beklemek zorunda kalmazsınız. İrtibat kişisinin telefonunun ve tatil evinin tam adresinin onay e-postasında olduğunu unutmayın.

3- Tatil evine öğleden sonra saat 3’ten itibaren girebilirsiniz. Tatil evi hazır olduğunda, öğleden sonra saat 3’ten önce tatil evine girmek mümkün olabilir, ancak idari nedenlerden ötürü varış gününe kadar garanti verilmez.

4- Her kiralamada olduğu gibi, tatil evinin kullanımını düzenleyen basit bir sözleşme imzalamanız gerekmektedir. Sözleşme, check-in (eve ilk giriş) işlemi sırasında imzalanmalıdır.

5- Sözleşmenin imzalanmasından sonra tatil evini kullanabilmeniz için tüm kalan ödemeleri giriş esnasında sadece nakit olarak yapmanız gerekir.  İşlemleri olabildiğince pürüzsüz ve hızlı hale getirmek için kalan ödemeyi tam olarak önceden hazırlamış olmanızdan memnun oluruz.

6- Tatil evine giriş yapabilmek için ayrıca bir iadeli depozito yatırmanız gerekir. Bu depozito seçilen tatil evine bağlı olarak 500TL ile 1000TL arasında olacaktır. Depozito ödemesi nakit olarak yapılacak ve bu depozito, çıkışta kontroller yapıldıktan sonra eğer bir hasar yok ise, size nakit olarak iade edilecektir.

7- Sözleşmenin imzalanmasından sonra anahtarları ve var ise güvenlik alarm kumandaları ve kasa anahtarları size verilecektir.

Evden çıkış işlemleri (check out)

1- Tatil evinden çıkış saati, evi bir sonraki misafirlere giriş saatlerine kadar hazır hale getirebilmemiz ve temizliğini yapabilmemiz için sabah 10’dur.

2- Tatil evi, bulaşıklar yıkanmış ve çöpler toplanmış ve atılmış,  kabul edilebilir temizlikte bırakılmalıdır.

3- Çıkış işleminden sorumlu kişi, tatil evinin iyi durumda (herhangi bir zarar, kırılmış bir eşya vb.) olup olmadığını kontrol eder ve giriş sırasında ödenen depozitoyu iade eder ve anahtarları da sizden teslim alır.